Šperk se jménem jako dárek k porodu

Příchod miminka na svět často bývá nejsilnějším momentem v životě každého rodiče a speciálně maminek. 9 měsíců čekáme a najednou tady s námi je ten malý uzlíček lásky a štěstí. Je to velká chvíle, která se nám navždy zapíše do srdcí.

 

Rodiče, babičky, tetičky a kamarádi chodí na první návštěvy miminka s malým dárkem pro něj. Nosí malá bodýčka, overaly, dudlíky, hračky. Dárek pro samotnou maminku je v rukou tatínků. I když i tato tradice u nás nabývá na popularitě až v posledních letech a jsou rodiny, kde se nic takového neočekává. Naši tátové chodili do porodnice většinou jen s pugetem karafiátů. Spousta maminek i dnes řekne, že největším dárkem je pro ní samotné miminko, to je pravda, ale kterou by milý dárek k porodu nedojal. Narození miminka je velký životní moment a zaslouží si něco na památku. Nejen, že se pro maminku může stát krásnou připomínkou narození miminka, tatínkové tím zároveň dávají najevo svou lásku a vděk za vše, čím si během porodu i před ním prošla. 

F86F581C-4A83-4B88-9B55-F375325E48A1_1_102_o

 

Nejoblíbenějším dárkem k porodu je kvalitní šperk. Šperky nás provází při mnoha životních událostech - zásnuby, svatby, výročí, tak i narození miminka. Která žena by šperky nemilovala. Navíc mají trvalou hodnotu, mohou se dědit z generace na generaci a je to něco, co může maminka nosit každý den. Vsaďte proto na řetízek nebo náramek na ruku se jménem.

 

Jak vybrat šperk? 

Jsou maminky, které si raději vyberou svůj dárek samy. Pokud kupujete zlatý šperk o vyšší hodnotě, chcete mít jistotu, že se trefíte do vkusu maminky. A jsou maminky které raději než překvapení uvítají možnost vybrat si dárek samy. Pokud se tatínek rozhodne vybrat dárek sám a není si 100% jistý výběrem, může k výběru přizvat blízkou kamarádku nebo rodiče, kteří znají její vkus. 

Vybírat můžete náramky, náušnice, řetízky z přívěskem. Záleží co maminka ráda nosí. Když vybíráte konkrétní model, zkuste se vžít do maminky, která šperk bude nosit. Má ráda zdobné, klasické šperky s kameny? Ráda nosí výrazné šperky? Nebo dává přednost minimalistickým a elegantním modelům? Inspirujte se také šperky, které už má a nosí. Hodil by se k nim ten vámi vybraný?

Při výběru konkrétního modelu šperku vezměte v potaz ještě jednu věc a tou jsou ostré hrany. Je dobré vybírat šperk, který nemá ostré hrany a který se nebude zadrhávat. Maminka ho bude po porodu jistě chtít nosit a při manipulaci s miminkem je třeba dávat pozor na to, aby jeho jemnou kůži ostré hrany nepoškrábaly.  

Šperky se jménem

Samostatnou kategorií jsou pak šperky s osobní rytinou jména nebo data narození miminka, která dělá šperk ještě osobnější a speciálnější. Tím se váš dárek stává opravdu výjimečným. Nejznámějším modelem takového šperku jsou kulaté medailonky různých velikostí s gravírováním iniciály nebo celého jména. Z druhé strany medailonku je pak možné gravírovat datum narození nebo jiný osobní vzkaz mamince. Alternativou k řetízku je náramek na ruku se jménem.

Adori2:22_9

Pokud už doma jednu ratolest maminka má, můžete vybírat přívěsky, které jsou ideální pokud se rodina rozrůstá. Tím mohou být dva propojené kroužky se jménem každého z dětí. Větší kruh za starší dítko, jméno velkého bráchy nebo sestry, a menší kruh se jménem nově narozeného miminka.

Adori2:22_7

 

Krásným symbolem spojení dvou životů mohou být i tyto dva propojené kruhy, ať už ve formě náramku nebo přívěsku. Rytiny na tento šperk můžete pojmout podle vašeho přání. Na větší kruh můžete nechat vyrýt iniciály rodičů a na menší iniciály dětí. Nebo každý z nich využít pro datum narození.


Adori2:22_10

 

Šperky s gravírováním mají dlouhou tradici především v anglosaských zemích. Jeden takový dostala od své sestry i vévodkyně Kate Middleton. 

Návrh bez názvu-2